Veebilehe “võtmed kätte” teenus – LAHE! Aga HOOLDUSteenus?

Paljud veebiehitajad pakuvad Sulle “võtmed kätte” komplekti – “valmis koduleht 1300 euro eest” näiteks. Väga tore – meie tugevuseks on samuti otsast lõpuni valmis tehtud veebilehtede pakkumine. Kuid mis saab pärast seda? Pingelangus?

Üks võimalik stsenaarium on umbes selline, et Sina tellijana hakkad hoogsalt turundama, kuna uus veebileht on võimalikult kiiresti vaja teenima panna. Lood kampaaniaid, vorbid bännereid ja sooduskoode, lisad tooteid jne. Veebilehe tegija andis töö üle ja võttis ette järgmise projekti. Nõnda läheb aeg maru kiiresti edasi ja kõik justkui toimib, aga kui veebiarendaja Sind niimoodi “tulema lasi”, siis on asi natuke hapu, tegelikult pidanuks ta Sulle rääkima ühest “ebahuvitavast” teemast veel – veebilehe hooldusest ja turvalisusest.

Osalesin just paaritunnisel veebiseminaril, kus maailmaklassi tegija ja samas meie oma eesti noormees Oliver Sild (PatchStack asutaja ja tegevjuht) rääkis turvalisusest just WordPressi veebilehtede kontekstis ning tegi seda selgelt ja tabavalt – keskmisel WordPressi lehel on 20 (!) pluginat, iga päev tekib juurde selliseid “fantoompluginaid”, mida arendaja edasi ei arenda ja mis on haavatavad, kuid mille kohta WordPress ise ütleb, et nendega on “OK” (kena roheline, sest tal on peal “uusim võimalik” versioon). Sa mõtled, et Sinu lehte see ei puuduta, sest kasutad 5+ miljoni allalaadimisega Elementorit, Woocommerce’i ja muid väga tunnustatud pluginaid – 2 nädala tagune Elementor Pro ja Woocommerce haavatavus näitas seda, et suvalise kasutajaga sisse loginud ründaja sai veebilehel ADMIN-õigused ja võis teha seal täpselt seda, mida tahtis – see oli päris kõva kõmakas. 

Kuidas Roosa Vaarikas aitab?

Me oleme alati pakkunud veebilehega kaasa 3 kuud tasuta hooldusteenust, ca 45 lehte on täna meie pidevas hoolduses ning lisaks veel mõned, millele “juhtumipõhiselt” pilgu peale heidame.

Hooldusteenus sisaldab kõike seda, mis tarvis, et veebileht püsiks sellisena, nagu ta loodi – WordPressi baasversiooni uuendamine, pluginate ja teema uuendamine, monitooring, viirustõrje/tulemüür, “best practice” võtete rakendamine leheüleselt, varukoopiate tegemine ja kui midagi pahatahtlikku kuskile sattub, siis pahatahtlikust koodist puhastamine / varukoopiast taastamine. Telli meilt hooldusteenus oma lehele!

Kas ma saan ise hakkama?

Veebileht vajab 100% järelhooldust – WordPress on maailma populaarseim veebihaldusmootor ja selle pluginad on ühes populaarsemad sihtmärgid, seega pead teadma, et Su veebileht on pidevaks sihtmärgiks. Küsimus on lihtsalt selles, kas teadvustad selle “ohu” suurust. Hooldusteenust ei pea sisse ostma – ei meilt ega teistelt konkurentidelt; regulaarse hooldusega tegelikult saab asjatundlik ja huvitundlik veebilehe omanik ise hakkama. Kaalu lihtsalt läbi, kas võtad selle vastutuse ja hoole ning viid end asjadega kurssi. Paar nippi siinkohal:

  1. Veebimajutus.ee PLUSS-pakett. Sellest, kelle juures veebilehte majutad, sõltub palju. Pluss paketi hinna sees on seesama Patchstack, mis ei ole järjekordne “turvaplugin” nagu nt Wordfence või Sucuri, vaid see on palju sisukam toode. Kasuta seda paketti ja paljud probleemid on juba ennetatud.
  2. Pluginatest: Wordfence tulemüür õige seadistuse, regulaarsete skännimiste ning logide jälgimisega; Updraftplus varukoopiate jaoks (seadistatud oma Google Drive varundama ja õige intervalliga).
  3. Tugev parool, miks mitte ka kahefaktoriline autentimine sisse lülitada.
  4. Tugevad võrgud sisselogimisel – nt CircleK ja McDonald’s wifi võrgud pole parim mõte oma kodulehele sisse logimiseks.
  5. Viirustest puhas arvuti – küberhügieen ja viirustõrje kasutamine.

Kui Sa selle kõik läbi lugesid, siis oled juba sellist tüüpi kasutaja, kes pigem ise haldaks-hooldaks oma veebi (vähemalt sisulisest poolest) ning ilmselt saaksid regulaarse tehnilise hooldusega ka hakkama, kui väga tahaksid. Nii et kui tahad, siis jõudu tööle – vii end järjest kurssi! Ja kui tahad hoopis meile usaldada selle ülesande, vali oma pakett: Veebilehe hooldusteenus

Postitatud: 04. mai 2023

Autor: mathias

Sulle meeldis see, mis lugesid?

    Soovin, et vaataksite mu lehe üle ja võtaksite võimalusel enda hooldusesse (PAKETT 2)

      Soovin, et vaataksite mu lehe üle ja võtaksite võimalusel enda hooldusesse (PAKETT 1)