Veebilehe loomine Elementoriga!? Miks me nii teeme?

WordPress on maailma populaarseim kodulehemootor ja kui Sa siin kodulehel seda postitust loed, oled ilmselt juba üsna kindel, et soovid enda ettevõttele ka WordPress veebilehte. Kuid on üks väga oluline nüanss, mida peaaegu kunagi päringut tehes ei taibata või ei osata küsida: millise sisuhaldusmootoriga lehte hiljem haldama hakatakse?

Meie poole on üsna palju pöördutud sellise murega, et arendaja on kunagi kasutanud mingit “WordPressi valmisteemat”, näiteks Themeforestist ostetud 50-dollarilist teemat, mis justkui on tol hetkel lahendanud mingi funktsionaalsusvajaduse ja võib-olla olnud disainiliselt see, mis vaja, kuid millel on kaasas olnud (ja tavaliselt aegunud) page-builder, näiteks Divi, Beaver Builder, WPBakery builder vms.

Siinkohal reklaam – kui Sa seda loed ja oled veebiarendaja / hooldaja ning Sa toimetad mõnega loetatud süsteemidest – anna palun märku, suuname rõõmuga kõik tulevased selleteemalised päringud otse Sulle 😉

Aga – miks meie oleme valinud Elementori? Ei hakka siin klassikalist chat-gpt genereerimist tegema “top10 põhjustest, miks Elementor on parim”, sest see tunnetus on subjektiivne (ja põhineb ca 500 000+ Elementori kasutaja kogemusel), aga katsun selgitada, miks see on parim valik väikese ja keskmise tellija jaoks, kes meilt veebilehe võtab:

  1. Lehe kood on optimaalne ja kiire. Jah, igasugused page-builderid on koodiridu lugedes üsna “prisked”, kuid Elementor koos kaasaegse flexbox-container süsteemiga on parim lahendus skaleeruvuse, ühilduvuse ja disainivabaduse saavutamiseks efektiivse ressursikasutuse juures
  2. Intuitiivne ja lihtne disainimine. WordPressi enda Gutenberg editor ja classic editor on üsna piiratud vahendid, WPBakeryd jms’d üsna kohmakad ja ebaloogilised ning Divi jällegi koodilises mõttes väga ressursinõudlik. Elementor on esimesest hetkest peale üsna loogiline nii õpilastele koolis, klientidele, kes veebilehe vastu võtavad ja neile, kes ise tutorialite abil pusima hakkavad.
  3. Rohke funktsionaalsus soodsa hinna eest. Kuna Elementor sisaldab juba “karbitootena” väga suurt hulka funktsionaalsust, siis ei pea paigaldama lisapluginaid, mis kiiruse ja haavatavuse ja halduslihtsuse ja jätkusuutlikkuse mõttes halvasti mõjuksid. Ehitamine on tänu sellele kiirem, kood on ilusam (lehe kiirus on parem), arendaja töötunde kulub vähem ning tulemus, mille Sina saad, on “suure tiimi ühispanus võimalikult väikese kuluga”.

Roosa Vaarikas teeb Elementor + WordPress veebilehti

Mida konkurendid pakuvad?

 

1) WordPressi sisseehitatud asjale ehk Gutenberg Editorile loodud lehed, sageli on siin kasutatud lisaks Advanced Custom Fields pluginat. Sellisel moel ehitamine on osa meie suurte konkurentide pädevus, see tagab tavaliselt lehe kiiruse ja säilimise täpselt sellisena, nagu see loodi ning selliselt on leht päris kaua hallatav. Tõsi, igasugune muudatus on kliendi jaoks küllalt keeruline ja kulukas – on ette nähtud, et lehte kasutatakse täpselt sellisena, nagu loodi. Selliseid lahendusi soovitame suurklientidele, kel vaja rohkelt erifunktsionaalsust, väga suurte masside teenindamist, e-poes on üle mitmekümne tuhande toote jne.

2) WordPress + Elementor lehed (Elementori poolt toetatud “nullteema” baasil ehk Hello Elementor baasil). See on see, kuidas meie opereerime ja mitmed konkurendid toimetavad ka samal viisil – lehel maksimaalselt kiirust ja haldusmugavust, nii meil kui kliendil maksimaalseid võimalusi pidevaks edasiarenemiseks ja ajaga kaasas käimiseks. Lisaks rohkelt juhendeid suure hulga lisafunktsionaalsuse saavitamiseks – on ju WordPress vaieldamatult maailma turuliider ning Elementor on Page-builderitest oma üsna värske turule tulemise ning 500 000+ kliendiga üks trendikamaid.

3) Igasugused muud page-builderid on kindlasti ka pakkumises – alates Divist ja Beaver Builderist ja Visual Builderist ning lõpetades Brizy ja Siteoriginiga. Lõpuks on kliendina Sinu otsus, millega lehte hallata soovid, kuid selles osas tasub pakkumist küsides uurida, mida Sulle müüakse – äkki saad seda eelnevalt proovida ning veenduda, et meeldib ja sobib. Lõpuks on ehk kõige tähtsam see, et Sulle jääb arendaja tuge pakkuma – sel juhul on ehk page-builderi küsimus isegi teisejärguline.

Ja kokkuvõttes me ei laida tegelikult ka Astra + Elementor lahendusi ning kogu AVADA builderi ökosüsteemi, need kõik on turul tegijad ning kõigi taga on suuremad arendustiimid kui Eesti väiketegijad suudaks pakkuda, sestap ei tasu ühegi sellise lahenduse võimekust alahinnata. Aga – väga tähtis on, et kuigi neid pagebuildereid reklaamitakse kui “koodi-ei-pea-oskama-lihtsalt-tiri” lahendusi, siis meie tagame parima struktuuri ja lahenduse selliselt, et ehitame pagebuilderi abil, seejuures KOODILISELT puhtalt ja õigesti!

Meie oleme 9 aasta jooksul erinevaid lahendusi proovides leidnud oma klientide ja enda vaieldamatu lemmiku Elementori näol ning tänaseks on 90% meie hallatavatest ja loodavatest lehtedest just selliselt tehtud. Niisiis tead, mida meilt saad – see on WordPress leht koos Elementor sisuehitajaga.

 

Roosa Vaarikas teeb Elementor + Wordpress veebilehti

Postitatud: 02. märts 2024

Autor: mathias

Sulle meeldis see, mis lugesid?

    Soovin, et vaataksite mu lehe üle ja võtaksite võimalusel enda hooldusesse (PAKETT 2)

      Soovin, et vaataksite mu lehe üle ja võtaksite võimalusel enda hooldusesse (PAKETT 1)